Usługi trawienia i pasywacji wykonujemy w siedzibie TELOX oraz w miejscu wskazanym przez Klienta. Strategiczne położenie na mapie Polski minimalizuje koszty dojazdu, ułatwia logistyczną obsługę oraz szybkie dotarcie w każdy zakątek kraju, nawet w dzień zgłoszenia.

W TELOX poddawane są obróbce różnego rodzaju materiały – od stali nierdzewnych austenitycznych począwszy, poprzez materiały ferrytowe, żaroodporne, stale Duplex, Inconell, materiały tytanowe etc. Obróbka chemiczna odbywa się tylko i wyłącznie preparatami firmy PELOX w specjalnie do tego celu przygotowanej trawialni, wyposażonej w profesjonalne urządzenia do trawienia metodą natryskową i zanurzeniową, w linię technologiczną do neutralizacji ścieku (powstających popłuczyn podczas płukania) oraz w stanowiska do suszenia i składowania wyrobów gotowych.

Za odporność na działanie korozji na stalach nierdzewnych odpowiada warstwa pasywna, składająca się z tlenków, głównie tlenków chromu. Ma ona ok. 0,06 do 0,08 mikrometrów grubości. Chroni ona jednak tylko wówczas, gdy jest szczelna i dobrze wytworzona. Warstwa ta powstanie tylko na absolutnie czystej chemicznie powierzchni. Tlenki i metale obce oraz inne zabrudzenia przeszkadzają w powstaniu odpowiedniej warstwy pasywnej, czego wynikiem może być powstanie korozji. Stal nierdzewna w każdej formie wykonana profesjonalnie posiada warstwę ochronną, jednak ta ulega zniszczeniu podczas obróbki termicznej (spawaniu). Aby temu zapobiec należy przeprowadzić pasywację wyrobu poprzedzoną obróbką trawienia. Metoda ta jest najlepszym sposobem przywrócenia pierwotnego efektu wizualnego i ochronnego stali nierdzewnej.

TELOX jest w stanie pomóc przeprowadzić proces trawienia i pasywacji przez firmy zajmujące się bezpośrednio produkcją wyrobów ze stali nierdzewnej lub przyjąć gotowe wyroby i przeprowadzić proces zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

Jeżeli pasywacja stali to tylko z TELOX® Toruń – lider jakości